top of page
Surgeons

OPERAČNÍ ZÁKROKY

OPERACE V LOKÁLNÍ ANESTEZII BEZ NUTNOSTI NARKÓZY

Zákroky provádíme na operačním sálku u ordinace v místním znecitlivění. K dispozici máme kompletní vybavení operačního sálu včetně elektrokoagulace, operujeme i klienty užívající antikoagulancia (Warfarin).

TERMÍNY OPERACE DO 2-3 TÝDNŮ

Termíny operačních zákroků nabízíme většinou do 2 týdnů nebo podle požadavků klienta. Pokud máte doporučení k operaci, nemusíte se objednávat na vyšetření do naší ambulace, zašlete podklady emailem a nabídneme Vám přímo termín zákroku.

Operační zákroky: Services

JAK VŠE PROBÍHÁ?

MÁM DOPORUČENÍ K OPERACI / EMG VYŠETŘENÍ S INDIKACÍ OPERACE KT

Zašlete nám emailem (ortopedie.zmek@gmail.com) doporučení k zákroku nebo scan EMG vyšetření, připište požadavky na termín operačního zákroku, ozveme se Vám. Můžete i zavolat nebo se v ordinaci osobně zastavit.

MÁM JIŽ TERMÍN OPERACE

Poté, co Vám dáme termín operace, dostavíte se v daný den a hodinu (stačí max. 5 min. předem). Předoperační příprava na zákroky v lokální anestezii není třeba. Můžete jíst, pít, užívejte své léky jako každý jiný den.

OPERAČNÍ ZÁKROK

Na vlastní zákrok Vás převlékneme do operačního oděvu, sestra Vás odvede na sálek. Operace trvají 15-25 minut, po provedení výkonu se převléknete zpět, dostanete zprávu s doporučením a termínem kontroly a převazu a odcházíte domů. Pokud se necítíte odejít sami, může na Vás počkat doprovod.
Pokud máte zájem o pooperační rehabilitaci, vydáme Vám poukaz na RHB již po operaci, abyste si včas mohli zajistit termíny (ideálně začít po extrakci stehů).

PO OPERACI

Pooperační kontroly a péče probíhá v naší ortopedické ambulanci, termíny kontrol stanovíme při operaci po dohodě s klientem. Pokud jste z větší dálky, je možné kontroly a převazy domluvit s Vaším praktickým lékařem či s místní ortopedickou či chirurgickou ambulancí.
Většinou se jedná o jednu kontrolu s převazem cca po týdnu od výkonu a následně extrakce stehů cca 14 dní od operace.

PRACOVNÍ NESCHOPNOST

Pokud potřebujete Neschopenku (Potvrzení o pracovní neschopnosti), vystavíme jí přímo v den zákroku. Doba pracovní neschopnosti je individuální podle druhu pracovní zátěže.

Operační zákroky: Resume

POPIS JEDNOTLIVÝCH VÝKONŮ

masážní tlakový bod 1

OPERACE SYNDROMU KARPÁLNÍHO TUNELU

Podstatou tohoto výkonu je uvolnění středového nervu v oblasti zápěstí. Jeho útlak způsobuje bolesti a zhoršení citlivosti či "mravenčení" prstů ruky.

OPERACE LUPAVÉHO PRSTU RUKY

Lupání / přeskakování prstu způsobuje zúžení pouzdra šlachy ohýbače prstu. Operačním zákrokem se tato šlacha uvolní a prst je opět volně hybný.

bodová masáž tlak 2
mani Pedi

OPERACE KLADÍVKOVÉHO PRSTU NOHY

Pokud vadí kladívková deformita prstu nohy v obuvi, je zde možnost operačního řešení. Prst se mírně zkrátí, ale narovná se a zároveň se zbaví otlaku nad kloubem.

Operační zákroky: Services
bottom of page